Dostępne strony internetowe zgodne z WCAG 2.1

Wykorzystując nasze doświadczenie w dziedzinie realizacji stron internetowych oraz wiedzę zza kresu dostępności, oferujemy realizację profesjonalnych stron internetowych zgodne ze standardem WCAG 2.1.

Cały proces budowy takiej strony projektowany jest z myślą o osobach narażonych na wykluczenie cyfrowe. Nasze wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i budowaniu stron internetowych zapewni Państwu w pełni kompletne podejście do tematu.

W trakcie realizacji, poza programistą i grafikiem, zaangażowany jest wyszkolony audytor oraz osoby testujące znajdujące się w grupie narażonych.

Nie realizujemy dostępnych stron internetowych na gotowych motywach czy wtyczkach WordPressowych. Takie rozwiązania nie mają nic wspólnego z dostępnością stron internetowych. Wszystkie wdrożone rozwiązania są dedykowane.

Jak wygląda proces budowy dostępnej strony?

Etap budowy dostępnej strony internetowej zaczyna się od klasycznego wywiadu potrzeb oraz analizie.

Jeżeli istnieje już strona to jest ona również analizowana pod kątem nawyków obsługi użytkowników, które warto zachować jeżeli są one intuicyjne lub spełniają kryteria sukcesu WCAG lub wymagają jego dopracowania.

Następnie tworzony jest prototyp / projekt graficzny takiej strony, a kolejnym krokiem jest etap programowy. W trakcie tych etapów na bieżąco realizowane są konsultacje z audytorem który nadzoruje cały projekt oraz testerami z grupy osób narażonych na wykluczenie cyfrowe

Na koniec etapu produkcji strony internetowej są uzupełniane treści zgodnie z dostępnością oraz sporządzana jest deklaracja dostępności.

Szkolimy

Zapewniamy przeszkolenie personelu opiekującego się stroną internetową z obsługi oraz redagowania strony pod kątem dostępności.

Ogromnym błędem twórców dostępnych stron internetowych jest brak przygotowania osób opiekujących się stroną do poprawnego jej redagowania pod kątem dostępności.

Po zrealizowaniu strony internetowej oferujemy Państwu szkolenie z:

  • obsługi strony internetowej (bezpłatnie),
  • redagowania treści oraz mediów pod kątem dostępności (bezpłatnie),
  • tworzenie dostępnych dokumentów Word / Excel / PDF (dodatkowo płatne).

Szkolenia realizujemy stacjonarnie lub online. Osoby szkolone dostają materiały szkoleniowe.

W przypadku, gdy są Państwo zainteresowani również płatnym modułem szkoleń prosimy o taką informację na etapie ofertowym wraz z informacją o ilości osób wymagających przeszkolenia.

Wyszkolony specjalista

W naszym zespole posiadamy wyszkolonego audytora stron, który na co dzień zajmuje się również ich projektowaniem oraz programowaniem.

Doświadczenie poparte dużą wiedzą w temacie tworzeniu stron, zagwarantuje Państwu zaangażowanie oraz kompleksową obsługę.


Zainteresowała Cię
nasza oferta?

Skontaktuj się bezpośrednio
ze specjalistą.

Damian Sonek
graphic designer / developer /
web & accessibility auditor

[email protected]