Odwirusowanie strony

Twoja strona lub sklep wyświetla niechciane reklamy, robi przekierowania na inne strony lub Google nie przepuszcza kampanii kierującej na stronę? Być może twoja strona padła ofiarą zainfekowania. Sprawdź jak możemy pomóc z zawirusowaną stroną internetową.

Zdarza się, że strona internetowa przypomina żywy organizm. Kiedy jest zawirusowana, najczęściej okazuje symptomy świadczące o tym, że mamy do czynienia z jej zainfekowaniem. Sprawdź, kiedy strona WW wskazuje na to, że powinniśmy ją odwirusować:

 • Witryna działa dużo wolniej, niż dotychczas;
 • Na stronie internetowej wyskakują niechciane reklamy;
 • Treść na stronie została zmodyfikowana i pojawiły się na niej niechciane linki;
 • W systemie CMS widnieją nieznane konta użytkowników;
 • Pod adresem naszej strony indeksują się w Google chińskie strony;
 • Oprogramowanie antywirusowe ostrzega przed wejściem na stronę;
 • Pojawia się duża liczba wysyłanych wiadomości e-mail, zazwyczaj kategoryzowanych jako spam;

Niestety, to nie wszystko. Zainfekowanej stronie w systemie WordPress lub innym, mogą towarzyszyć także inne niechciane efekty, takie jak:

 • Spadek ruchu na stronie WWW,
 • Spadek pozycji w wyszukiwarce Google,
 • Usunięcie strony z wyników wyszukiwania,
 • Przekierowania na strony reklamowe,
 • Blokada kampanii Google Ads,
 • Indeksacja spamerskich stron pod naszą domeną,
 • Wysyłka spamu,
 • Zarażenie innych stron na serwerze.

Jak widać skutki uboczne zainfekowania witryny internetowej mogą przynieść poważne konsekwencje i przysporzyć jej właścicielowi stresu oraz strat. Na szczęście to nie koniec świata! Zaufaj specjalistom i zleć nam skuteczne odwirusowanie Twojej strony WWW.

W przypadku spadku wyników twojej strony –  przywrócimy jej widoczność i odzyskamy pozycje w Google.

Usuwanie wirusów ze stron

Posiadamy wieloletnie doświadczenie nie tylko w tworzeniu i edycji stron internetowych, ale też w walce z wszelkimi problemami technicznymi i wirusami. Nasi specjaliści znają się na budowie stron WWW od podszewki, więc wszelkie działania związane z ich odwirusowaniem, to dla nich bułka z awokado. Powierz nam przywrócenie Twojej strony do zdrowego działania, a poznasz smak korzyści, płynących z prawidłowo działającej witryny!

Nasza usługa nie poleca tylko na zainstalowaniu wtyczki i stwierdzeniu, że problemu już nie ma. Wirusy usuwamy na naszym lokalnym środowisku przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi – nie instalujemy żadnych dodatkowych wtyczek zabezpieczających.

Korzyści, które przyniesie Ci nasza usługa odwirusowania strony:

 1. Znajdziemy przyczynę. Nie tylko „wyleczymy” Twoją witrynę z niepożądanych objawów, lecz także ustalimy, co dokładnie jest ich powodem. Jeżeli Twoja strona została zainfekowana lub zahakowana, przeprowadzimy szereg analiz oraz testów kodu i plików, aby odnaleźć wszystkie przyczyny problemu.
 2. Rozwiążemy problem. Po zlokalizowaniu problemu eliminujemy go i stawiamy stronę na nogi. Staramy się zawsze reagować jak najszybciej, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że awaria strony internetowej dla jej właściciela może być bardzo problematyczna.
 3. Przywrócimy widoczność Twojej strony WWW w Google. Jeśli jednym ze skutków ubocznych zawirusowania okazał się spadek w wynikach wyszukiwania lub całkowite zniknięcie Twojej strony w Google, bez obaw! Sprawimy, że Twoi potencjalni klienci znów z łatwością Cię odnajdą.
 4. Zgłosimy zaindeksowane linki. Jednym z największych problemów infekcji jest indeksowanie się linków malware pod domeną. Możesz być pewny, że usuniemy te linki.
 5. Zabezpieczymy Twoją stronę – Usunięcie infekcji to nie wszystko. Warto zadbać o to, aby nasza strona była zabezpieczona i to również dla Ciebie zrobimy.
 6. Pokażemy Ci co robić aby Twoja strona była bezpieczna. Po zrealizowaniu usługi poza tym, że dostaniesz od nas pełny raport to przygotujemy dla Ciebie także wskazówki co robić i czego nie robić, aby twoja strona internetowa była bezpieczna.

Co robić w przypadku infekcji strony internetowej?

Przede wszystkim działać szybko, ale nie pochopnie. Należy w tym przypadku zachować spokój i skontaktować się ze specjalistą. Jeżeli jesteśmy osobami nie technicznymi nie należy działać na własną rękę, ponieważ w większości przypadków kończy się to powrotem infekcji lub uszkodzeniem strony.

Czego na pewno nie powinno się robić? W przypadku wirusa na stronie w żadnym wypadku nie należy przywracać backupu, ponieważ znacząco utrudnia to odnalezienie źródła infekcji. Dodatkowo źródło takiej infekcji może być już w naszym backupie. Nie nadpisuj także plików strony internetowej czy plików CMSa.

Odwirusowanie WordPress – dlaczego moja strona została zainfekowana mimo wtyczki Wordfence, Securi Security itp.?

Najczęstszą przyczyną ataków na strony oparte o system WordPress zaraz obok nie dbania o taką stronę są wtyczki zabezpieczające. Ich popularność sprawia, że są bardzo chętnie atakowane przez hakerów. W praktyce jednak takie wtyczki dają złudne poczucie bezpieczeństwa, a ich generowane przez nie raporty bardzo łatwo zmanipulować.

WordPress poza tym, że jest najpopularniejszym systemem CMS to jest również systemem na licencji GNU, którego kod jest publicznie dostępny dla wszystkich. Z tego powodu też hakerzy aktywnie szukają na bieżąco wszelkich luk w tym systemie lub popularnych motywach.

Dlatego jeżeli posiadasz zabezpieczenie w formie wtyczki to tak na prawdę nie posiadasz go wcale. Wordfence jest najczęściej atakowaną wtyczką dostępną w repozytorium WordPressa. Czy chcesz powierzyć bezpieczeństwo twojej wizytówki w sieci temu rozwiązaniu?

Audyt bezpieczeństwa

Przezorny zawsze ubezpieczony! Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twoja witryna lub serwer są bezpieczne, zainwestuj w audyt bezpieczeństwa. Dzięki niemu dowiesz się, co można poprawić, aby uniknąć włamań lub szkód w przyszłości.

Gwarancja

Przyczyn infekcji jest zbyt wiele i najczęściej pojawiają się one z powodu nie przestrzegania zaleceń bezpieczeństwa, podatności kodu motywu lub wtyczek i eksperymentów wewnątrz środowiska. Z tego względu nie dajemy gwarancji, że infekcja już nigdy nie wróci na Twoją stronę internetową, ale możemy zagwarantować, że w przypadku jej powrotu na twoją stronę do 3 miesięcy od wykonania usługi to twoja strona zostanie wyczyszczona i sprawdzona ponownie, bez dodatkowych kosztów.

Pytania, które możesz mieć:


Zainteresowała Cię
nasza oferta?

Skontaktuj się bezpośrednio
ze specjalistą.

Damian Sonek
graphic designer / developer

[email protected]